Strona główna Bez kategorii Spotkania Marszałek Sejmu z ambasadorami Palestyny oraz Wietnamu

Spotkania Marszałek Sejmu z ambasadorami Palestyny oraz Wietnamu

0
Spotkania Marszałek Sejmu z ambasadorami Palestyny oraz Wietnamu

W środę 15 lipca wizytę u marszałek Sejmu Elżbiety Witek złożyli: ambasador Palestyny Mahmoud Khalifa oraz, kończący swoją misję w Polsce, ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu Vu Dang Dung.

Głównym tematami rozmowy z Mahmoudem Khalifą były relacje polsko-palestyńskie, bliskowschodni proces pokojowy oraz kontakty parlamentarne. Elżbieta Witek nawiązała do działającej w poprzedniej kadencji polsko-palestyńskiej grupy parlamentarnej. Jednocześnie Marszałek Sejmu wyraziła nadzieję na szybkie ukonstytuowanie się grupy w bieżącej kadencji Sejmu. Z kolei w części poświęconej bliskowschodniemu procesowi pokojowemu Elżbieta Witek podkreśliła niezmienne stanowisko Polski w tej sprawie. Polega ono na przekonaniu, że trwałe rozwiązanie konfliktu może nastąpić jedynie w oparciu o model dwupaństwowy, w drodze bezpośrednich negocjacji między stronami. 

W trakcie rozmowy z kończącym swoją misję w Polsce ambasadorem Wietnamu Vu Dang Dungiem, Elżbieta Witek podziękowała za osobiste zaangażowanie Ambasadora na rzecz współpracy między Polską a Wietnamem w dziedzinie gospodarki, kultury oraz kontaktów międzyludzkich. Marszałek Sejmu wyraziła szczególne uznanie dla społeczności wietnamskiej w Polsce oraz jej wkładu w rozwój polskiej gospodarki i kultury. Złożyła również szczególne podziękowania dla Towarzystwa Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej w Wietnamie i Stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce za okazaną z polskimi władzami solidarność, wyrażoną w przekazanych w czasie pandemii środkach ochrony osobistej. Podczas spotkania podkreślono także znaczenie współpracy parlamentarnej. Opiera się ona przede wszystkim na działalności Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej w wietnamskim Zgromadzeniu Narodowym oraz Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej w Polsce. Strony poruszyły również wątek współpracy gospodarczej, podkreślając stały wzrost wymiany handlowej między obydwoma krajami oraz dostrzegając potencjał dalszego rozwoju w tym obszarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj